VIDEO

Projekt zazelenania exteriéru firmy.

Vizualizácia návrhu zazelenania exteriéru novostavby výrobnej haly.

Projekt osadenia bazéna v záhrade.

V tomto projekte bolo potrebné pre zákazníčku osadiť bazén do mierneho svahu v jestvujúcej záhrade. Podarilo sa doporučiť veĺkosť, tvar a umiestnenie bazéna  tak, aby oddelený múrikom z prírodného kameňa vznikla okolo bazéna terasa. Táto je dostatočne veľkorysá na slnenie, oddychové sedenie, aj pohyb okolo bazéna. V lete si domáci užijú pohodu aj zábavu v súkromí vlastnej záhrady.

Realizácia jazierka.

Navrhnuté jazierko bolo v spolupráci s investormi zrealizované podľa projektu. Jazierko s vyvieračkou prispieva šumom a pohybom vody k príjemnému relaxu v záhrade. Vysadené brehy jazierka prepoja novú zónu so zvyškom záhrady a vodná hladina  ožije aj vďaka kvitnúcim leknám, okrasným rybičkám, či drobným živočíchom, ktoré časom pritiahne. Príjemný relax, ktorý doprajeme všetkým.

Vizualizácia jazierka.

Vizualizácia projektu jazierka navrhnutého do voľného priestoru v jestvujúcej záhrade.

Do záhrady bolo doplnené prírodné jazierko s vyvieračkou vystavanou z prírodného kameňa. Brehy jazierka budú vysadené kvitnúcimi krami a okrasnými trávami a trvalkami. Dominantou je javor s purpurovými listami. Na jazierko je najkrajší výhľad zo sedenia pod prístreškom.

Projekt verejného parku- námestie s fontánou.

Námestíčko je koncipované ako priestor pre stretnutie všetkých vekových skupín obyvateľov a návštevníkov obce, ako aj na menšie verejné podujatia a akcie. Centrom je zrekonštruovaná fontána s moderným opláštením a tromi chŕličmi vody. Pribudnú spevnené plochy s mobiliárom, trojpergola na tienenie, kvitnúca a okrasná zeleň. Tento priestor je určený na obnovenie sociálnych kontaktov v príjemnom prostredí.

Projekt verejného parku- vstupný priestor pred predajňou.

Súčasťou parku je predajňa potravín, ktorá slúži celej obci. Preto bolo potrebné vytvoriť veľkorysejšie spevnené plochy pred vstupom do predajne. V strede je plocha členená záhonom s vysadeným solitérom, lemy záhonu sú zaujímavo vyhnuté. Po ľavej strane je peší chodník ku vstupu s bezbariérovým prístupom a stojanom na bycikle. Pravá strana je vyčlenená na oddychovú terasku s lavičkami . Lemujú ju záhony plné kvitnúcich krov a trvaliek. Nákup tak môže byť spojený so sociálnym kontaktom so spoluobčamni.

Projekt verejného parku – zóny pre  deti a mládež.

Projekt obecného parku obsahuje aj návrh ďalších zón. V strednej časti parku sú navrhnuté prvky pre voľnočasové aktivity starších detí /štveračky, hrazdy, bradlá/. Zaujímavé je vytvarovanie údolia a kopca,ktoré majú povrch upravený EPDM granulátom, aby bol povrch príjemný na športovanie. V tejto zóne sa nachádza aj tieniaci prístrešok v modernom minimalistickom štýle, ktorý bude využívať najmä mládež. Na osvieženie počas horúcich letných dní slúži prvok vytvárajúci vodnú hmlu. Radosť a relax pre mladých.

Tiež sa tu nachádza zóna určená pre aktívny relax menších detí. Dominantou je hrad so štyrmi vežami s rebríkmi, schodmi, lávkami, štveračkami, šúchaľkou, tabuľou na kreslenie, lezeckou ministenou a ďalšími prvkami poskytujúcimi športové vyžitie súčasne väčšiemu počtu detí. V ďalšej časti sú pružinové aj klasické hojdačky a drevený vláčik pre najmenšie detičky. Rôznorodosť prvkov dopĺňa panáčik na skákanie, ktorý je súčasťou upraveného povrchu.

Relax v záhrade. 

Projekt záhrady pri rodinnom dome s tienenou terasou, jazierkom a úžitkovou časťou. V návrhu sa podarilo vytvoriť dve zóny- relaxačnú a úžitkovú, ktoré tvoria harmonický celok. Vonkajšia terasa s grilom, pracovným pultom, sedením a zvýšenými záhonmi pre bylinky je tienená drevenou pergolou.

V takto upravenej záhrade je radosť relaxovať, aj pracovať.

Realizácia záhrady-veľkorysé plochy a svahy

V tejto záhrade s komplikovanejšími terénnymi úpravami sa podarilo vytvoriť veľkorysé plochy trávnika s vysadenými pestrými záhonmi zamulčovanými farebnou štiepkou a kombináciou kamennej drte. Svahy bolo potrebné spevniť kamennými balvanmi a rôznymi frakciami andezitového štrku. K tomu prispejú tiež vysadené prevažne ihličnaté dreviny, ktoré spevnia svah koreňmi. Veľké plochy výsadieb boli po natiahnutí závlah a použití tkanej textílie pokryté opäť štrkom a drťou. Vytvorili sme tu abstraktné línie potoka a jazierka, ktoré členia plochu, aby nebola monotónna. Časom výsadby sprírodnia celý priestor a vytvoria súkromie na relax celej rodiny.

Záhrada služi aj po rokoch.

Ste zvedaví ako vyzerá záhrada z predchádzajúceho videa po pár rokoch užívania pri bežnej údržbe? Pozrite si, ako sa rozrástli výsadby, dreviny zmohutneli a vytvorili žiadanú pestrú zelenú kulisu pre centrálnu trávnikovú plochu. Štrkové plochy sú z väčšej časti prekryté zeleňou, záhrada narástla do krásy.

Jarné farebné inšpirácie.

S príchodom jari a na začiatku každej sezóny pripravujeme pre vás nové kolekcie rastlín. Vždy sa snažíme osloviť čo najpestrejšou ponukou a hlavne kvalitou. Dúfam, že aj táto sezóna bude pre nás všetkých obohacujúca o úžasné rastlinky a plná radosti z našich záhrad. Sezónu začíname 19.marca. Dúfam, že ste využili prvé slnečnejšie dni na upratovanie v záhrade a ak ste zistili, že potrebujete doplniť rastlinky, ktoré by vašu záhradu, terasu, či balkón oživili a priniesli novú energiu a rozžiarili kvietkami, budeme sa tešiť, ak nás navštívite a spolu vyberieme presne to, čo vaša záhrada potrebuje. Na jar 2018 letí levanduľová, nebesky modrá, millennial pink i pastelovo žltá – ktorej dáte prednosť vy? Tešíme sa na vás.

                                                                                                                     

                                      Rekultivácia trávnika.

S príchodom jari sa začnú aj práce v záhradke. Vyzerá váš trávnik zúfalo, je plný krtincov, alebo je tam viac buriny ako trávy? Ste zúfalí a neviete, čo s tým? Podávame vám pomocnú ruku. Starý trávnik odstránime, nainštalujeme závlahy,položíme sieť proti krtom, položíme nové trávne drny a vaša záhrada sa rozžiari krásnou trávnatou plochou.